Jak kupić Kindle? - przewodnik

Allegro - alternatywne źródło zakupu

Jeśli nie ufasz Amazonowi, bądź też boisz się zakupów w Ameryce - możesz skorzystać z oferty Allegro. Znajdziesz tam wiele różnych eCzytników, nie tylko Kindle. Musisz jednak uważać na urządzenia udające prawdziwe czytniki eBooków, ale wyposażone zamiast w ekran ePapierowy - zwykły wyświetlacz LCD. Do tego posiadają one wolne procesory. Zatem - nie licz na to, że za 300 złotych kupisz świetne urządzenie, które będzie działało jak drogi iPad.

Na Allegro możesz dostać zarówno Kindle, jak i Kindle DX. Musisz jednak uważnie sprawdzić, czy aukcje dotyczą najnowszych modeli, wyposażonych w ekran z serii Pearl.

Przygotuj się również na to, że za zakup na Allegro zapłacisz więcej, niż gdybyś kupował bezpośrednio z Amazona. Wiąże się to z tym, że pośrednicy, którzy wystawiają Kindle na aukcjach, również chcą na tym zarobić. Może się jednak okazać, że w Twoim przypadku wygoda płacenia w złotówkach, a nie dolarach, przeważy.

Jeśli sprzedawca na aukcji informuje, że czas dostawy może wynosić tydzień bądź dłużej - to najprawdopodobnie zamawia on towar bezpośrednio w Amazonie, a jako adres wysyłki poda po prostu Twój. Dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej zrobić wszystko samemu i zaoszczędzić pieniądze.