Jak kupić Kindle? - przewodnik

Wersja międzynarodowa czy nie?

Kindle 3 występuje w trzech różnych wersjach - amerykańskiej, brytyjskiej oraz międzynarodowej. Postaramy się wyjaśnić różnice pomiędzy nimi, a także pomóc wybrać najlepszą wersję dla Ciebie.

Wersja amerykańska

Kindle 3 w wersji amerykańskiej jest wyposażone w kabel USB oraz ładowarkę sieciową z wyjściem amerykańskim. Oprócz tego nie ma żadnych innych różnicy pomiędzy tą a innymi wersjami Kindle 3. Obecnie jest ona wysyłana jedynie na adresy w USA.

Wersja brytyjska

Wersja ta jest sprzedawana tylko i wyłącznie w brytyjskim oddziale Amazona i wysyłana jedynie na adresy w Wielkiej Brytanii. W zestawie znajdziesz ładowarkę sieciową z wyjściem brytyjskim oraz kabel USB. Dodatkowo, Kindle 3 w wersji brytyjskiej posiada swoją specjalną cenę w funtach - £109 za wersję z WiFi oraz £149 za wersję z WiFi oraz 3G.

Wersja międzynarodowa

W tej wersji Kindle 3 znajdziesz kabel USB, ale nie dostaniesz dołączonej do zestawu ładowarki sieciowej. Będziesz miał jednak możliwość dokupienia jej w promocyjnej cenie 9.99$ (jeśli zdecydujesz się na jej zakup razem z Kindle 3 w wersji międzynarodowej). Pamiętaj jednak, że dołączenie do zestawu promocyjnej ładowarki zwiększa również koszt przesyłki o około 6$, co sprawia, że faktycznie ładowarka sieciowa z wyjściem dostosowanym do gniazdek w Polsce kosztuje Cię dodatkowe 16$.

Którą wersję wybrać?

Dawniej można było zamówić wersję amerykańską nawet w wypadku, gdy nie mieszkało się na terenie Stanów Zjednoczonych. Było to najlepszym możliwym rozwiązaniem. Niestety, w chwili obecnej wysyłka wersji amerykańskiej została ograniczona do tego kraju, więc Polacy muszą zamówić wersję międzynarodową. Indywidualnym wyborem jest w tym przypadku decyzja, czy chcemy zamówić dodatkowo ładowarkę sieciową, czy nie będziemy z niej korzystać. Wydaje się, że w przypadku, gdy kupujemy więcej urządzeń (np. dla całej rodziny) warto zdecydować się na przynajmniej jedną ładowarkę.

Kindle DX 2

W przypadku Kindle DX 2 dostępna jest tylko wersja międzynarodowa, zatem nie ma problemów z wyborem.